5. horvát-magyar jogtörténeti nyári egyetem és szeminárium

2021.07.02.
5. horvát-magyar jogtörténeti nyári egyetem és szeminárium
Immáron 5. alkalommal kerül megrendezésre 2021. július 16-án a horvát-magyar jogtörténeti nyári egyetem és szeminárium, amelynek idén Budapest online formában ad otthont.

A nyári egyetem és szeminárium az ELTE Magyar Állam- és Jogtörténeti Tanszéke és a Zágrábi Egyetem Horvát Állam- és Jogtörténeti Tanszéke közös szervezésében valósul meg, melynek idei témája: “Public administration and constitutional history in the 19-20th century”. A horvát és magyar hallgatók idén online formában mutathatják be kutatási eredményeiket, amit közös vita követ.

A résztvevő magyar hallgatók és előadásaik:

Karsai Dóra: Does every successful man have a woman behind him?
Magyarovics Márk Milán: The district administration of the Hungarian capital – its history and evolution from 1873 to the formation of Greater Budapest
Schlaffer Daniella: The reorganization of the press control at the initial consolidation of the Kádár period (1956-1963)
Styaszni Bálint: The evolution of exceptional power in the era of World Wars
Varga Kíra: The restriction and deprivation of personal liberty in the 20th century
Vincze Zsombor Kristóf: The jewel of the Holy Crown of Hungary, Fiume

A magyar hallgatókat Bódiné Beliznai KingaGosztonyi Gergely, Képes György és Képessy Imre készítették fel.

A konferencia teljes programja

A nyári egyetem és szeminárium az Igazságügyi Minisztérium jogászképzés színvonalát emelő programjának támogatásával valósul meg.