6. horvát-magyar jogtörténeti nyári egyetem és szeminárium

2022.07.09.
6. horvát-magyar jogtörténeti nyári egyetem és szeminárium
Immáron 6. alkalommal kerül megrendezésre 2022. július 14-16. között a horvát-magyar jogtörténeti nyári egyetem és szeminárium, amelynek idén Zágráb ad otthont.

A nyári egyetem és szeminárium az ELTE Magyar Állam- és Jogtörténeti Tanszéke és a Zágrábi Egyetem Horvát Állam- és Jogtörténeti Tanszéke közös szervezésében valósul meg, melynek idei témája: “The development and the progress of the civil law’s institutions between 1848 and 1945”. A horvát és magyar hallgatók két napon keresztül mutathatják be kutatási eredményeiket, amit közös vita követ.

A résztvevő magyar hallgatók és előadásaik:

Vajda Violetta Veronika: Private law provisions in the April Laws
Varga Kíra: The emergence of civil marriage. Article XXXI of the Marriage Law of 1894 with special reference to the obstacles to marriage
Karsai Dóra: From the beginning to today: the trading companies
Bakos Máté Zsolt: The history of the Hungarian stock market
Deme Dorián: Mortmain in the Hungarian legal system
Gyimóthyi Mátyás Kolos: Brief history of the evolution of copyrights in Hungary
Schlaffer Daniella: Adoption in Hungary after 1848

A magyar hallgatókat Bódiné Beliznai Kinga, Képessy Imre és Gosztonyi Gergely készítették fel.

A konferencia programja

A nyári egyetem és szeminárium az Igazságügyi Minisztérium jogászképzés színvonalát emelő programjának támogatásával valósul meg.