20. német-magyar büntetőjog-történeti csereszeminárium

2021.07.07.
20. német-magyar büntetőjog-történeti csereszeminárium
Immáron 20. alkalommal kerül megrendezésre 2021. július 9-12. között a német-magyar büntetőjog-történeti csereszeminárium, amely idén online formában kerül megrendezésre.

A csereszeminárium az ELTE Magyar Állam- és Jogtörténeti Tanszékének és a Ausgburgi Egyetem Büntetőjogi Tanszékének közös szervezésében valósul meg, melynek idei témája: “Wendepunkte der Strafrechtsgeschichte”. A német és magyar hallgatók mellett tanszékünk doktorandusz hallgatói mutatják be két napon keresztül kutatási eredményeiket, amit közös vita követ.

A résztvevő magyar hallgatók és előadásaik:

Hégen-Szénás Henrietta: Das erste moderne ungarische Strafgesetz vom Jahr 1878, der Csemegi-Kodex
Heil Kristóf: Debatten über einen Entwurf eines Strafge-setzbuches in den Comitaten 1829–1830
Kún Hanga: Ein Hochverratsprozess der frühen Neuzeit: Das Verfahren gegen István Illésházy
Ménkű Andrea: Die Entstehung des Jugendstrafrechts in Ungarn
Tóth Szeréna: Der erste Versuch eines modernen Strafko-dexes in Ungarn – der Gesetzentwurf 1843
Szépvölgyi Enikő: Das Jugendgericht in Ungarn (“Ein Eroberer in der Rechtsgeschichte“)

A magyar hallgatókat Mezey Barna, Frey Dóra, Bódiné Beliznai Kinga és Képessy Imre készítették fel.

A konferencia programja

A csereszeminárium az Igazságügyi Minisztérium jogászképzés színvonalát emelő programjának támogatásával valósul meg.