Büszkék vagyunk OTDK-zó hallgatónkra!

A Károli Gáspár Református Egyetem szervezésében került megrendezésre 2025. március 24-26. között a 37. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Állam- és Jogtudományi Szekciója. Az ELTE Állam- és Jogtudományi Karának számos sikeréhez a Magyar Állam- és Jogtörténeti Tanszék is hozzájárult egy első-, egy második- és egy harmadik helyezéssel, illetve egy különdíjjal!

A Magyar Állam- és Jogtörténeti Tagozat II-ben Czifra Botond első helyezést ért el “Hitelezővédelem a Codex Cambio-Mercantilisben” című dolgozatával (konzulensek: Képes György és Heil Kristóf Mihály).

A Magyar Állam- és Jogtörténeti Tagozat I-ben Andor Sára Ágnes és Andor Júlia Anna harmadik helyezést értek el “A bírósági határozatok normatív kötőereje régen és most. A döntvényjogtól a korlátozott precedensrendszerig” című dolgozatukkal (konzulens: Beliznai Kinga).

A Magyar Állam- és Jogtörténeti Tagozat I-ben Szóga Zsigmond különdíjat kapott “Bűnözőből áldozat, avagy a prostituáltak megítélésének változása a dualizmus kori jogalkotás tükrében” című dolgozatélrt (konzulens: Képessy Imre).

Az Infokommunikációs Jogi Tagozatban Fazakas Áron László második helyezést ért el “Szólásszabadság a közösségimédia-platformokon a DSA 14. cikk (4) bekezdés tükrében” című dolgozatával (konzulens: Gosztonyi Gergely).

A Magyar Állam- és Jogtörténeti Tagozat II-ben Horváth András is bemutatta dolgozatát "Állam az államban: Horvát-Szlavónország alkotmányos helyzete a reformkortól az első világháborúig" címmel (konzulens: Képessy Imre). A konferencián a demonstrátoraink képviseletében opponensként részt vett Horváth Hanna és Hegedűs Gabriella is.

A konferencián a Infokommunikációs Jogi Tagozatban harmadik helyezést ért el Réti Zsófia és Bosits Dorina a Széchenyi István Egyetem képviseletében “Szabadság vagy szabályok? Fiatalok a gyűlöletbeszéd határán a Metaverzumban” című dolgozatukkal, amelynek egyik konzulense Gosztonyi Gergely volt.

Versenyzőinknek szívből gratulálunk az elért eredményekhez és a részvételhez!

2025.03.26.