2017.10.26.
1956-ra emlékeztünk
Nagy sikerrel zárult az ELTE Állam- és Jogtudományi Karának vezetése és a Magyar Állam- és Jogtörténeti Tanszék Tudományos Diákkörének közös szervezésében megvalósult kari emlékülés, amelyen Karunknak, oktatóinknak és hallgatóinknak az 1956-os forradalomban betöltött szerepét vizsgáltuk.

A kerekasztal-beszélgetés meghívottjai között volt Borsodi Csaba, az ELTE Bölcsészettudományi Karának dékánja, Mezey Barna, a Magyar Állam- és Jogtörténeti Tanszék vezetője és Németh János professor emeritus, a Polgári Eljárásjogi Tanszék egykori vezetője. A beszélgetés moderátora Argejó Éva, az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltárának dokumentátora volt, aki a résztvevőket mind a forradalom felé vezető útról, mind az októberi-novemberi napok eseményeiről, valamint az azt követő megtorlásról kérdezte.

Az rendezvény végén az előadókkal közösen egy perces néma főhajtással emlékeztünk az áldozatok előtt tisztelgő emléktáblánál.